Praia Mar Pousada
Hotellet Praia Mar Pousada Maceió ligger i distriktet Pajucara och i närheten av Pajuçara's Natural Waters.
Maceiós centrum kan nås på 30 minuters promenad. Detta hotell har ett läge ungefär 10 minuters bilresa från Praia de Jatiúca-stranden. Du kommer att befinna dig inom 2 km från Memorial à República. Hotellet ligger bara 250 meter från Praia de Pajucara och ganska nära busshållplatsen Aeroporto.
De är utrustade med privata badrum.
Praia Mar Pousada i Maceió serverar en frukostbuffé på morgonen. Restaurangen Tapioca Center erbjuder ett urval av rätter cirka 5 minuter bort till fots.
- Lokala sevärdheter
- Pajucara-stranden320 km
- Piscinas Naturais Maceio245 km
- Museu de Arte Brasileira1193 km
- Igreja Verbo da Vida1195 km
- Teotonio Vilela Memorial556 km
- Centro Cultural Arte Pajuçara152 km
- Praia de Sete Coqueiros709 km
- Ponto de Embarque as Piscinas Naturais298 km
- Teatro Gustavo Leite1201 km
- MISA - Museum of Image and Sound of Alagoas1329 km
- Flygplatser
- Maceio/Zumbi dos Palmares internationell flygplats25 km
Bekvämligheter på boendet
På rummet
- Minibar
- Matbord
- Strykservice
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Barnsängar
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Praia Mar Pousada?
Det tar 30 minuter till fots att komma från hotellet Praia Mar Pousada till centrum. - ✈
Hur långt är Maceio/Zumbi dos Palmares internationell från hotellet Praia Mar Pousada?
Det är 25 km mellan Maceio/Zumbi dos Palmares internationell flygplats och hotellet Praia Mar Pousada. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Praia Mar Pousada?
Gästerna på hotellet Praia Mar Pousada måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Praia Mar Pousada?
Det genomsnittliga rumspriset på hotellet Praia Mar Pousada är 39$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta hotell?
På detta hotell kan gästerna välja mellan Trebäddsrum, Dubbelrum och Fyrbäddsrum.